egyéni, páros és családi, csoportos önismereti tréning
A lovak mellett az ember kiszakad a mindennapi élet forgatagából, s a természetben, a város zajától távol elengedi a napi problémákat, és – visszatérve eredeti, természetes állapotához – önmaga építésével, lelke gyógyításával foglalkozhat. A ló egy elfogadó, őszinte társ, egy olyan értelmes élőlény, aki nem ítél, nem különböztet meg, hanem egyszerűen és nyitottan fogadja az új ingereket. Érzékenyen reagál hangulatainkra, lelkiállapotunkra és viselkedésünkre, így közvetlen visszajelzést ad rólunk. Az általa tartott tükörben tisztán láthatjuk magunkat, ezzel segít abban, hogy változni, változtatni tudjunk. A pszichológiai lovasterápia a páciens, a terapeuta és a ló háromszögében zajlik, amikor is a páciens egyfajta önismereti folyamaton megy keresztül, ahol felfedezi saját értékeit, fejlődik a kommunikációja, megtapasztalja a megküzdés és hatékonyság élményét, mindezek által pedig csökken a szorongása, feszültsége, erősödik az önértékelése, a világba és önmagába vetett bizalma. A foglalkozások által erősödik a testi-lelki immunrendszer, a páciens erőt, hatékonyságot, harmóniát és békét él meg a lóval, mely segíti abban, hogy a hétköznapi élet kihívásaival is bátran szembenézzen.
A lovasterápia módszere egyaránt ajánlott gyermek és felnőtt pácienseknek. A foglalkozások történhetnek földről, a ló mellett, illetve lóháton, aktív részvételi feladatok vagy passzív megfigyelő, akár relaxációs tevékenységek formájában. A lovas relaxációban az állat a lengő hátával, egyenletes, ritmikus mozgásával, meleget sugárzó testével biztonságot ad, és beleringat egy ellazult, nyugodt tudat- és lelkiállapotba.
Egyéni terápia: A ló segítségével a páciens egyfajta önismereti folyamaton megy keresztül, melyben megtapasztalja, felfedezi belső értékeit és energiaforrásait, csökkenti szorongásait és feldolgozza problémáit, így segítve testi és mentális egészségét.
Párkapcsolat- és családterápia: A ló hidat képezve a családtagok között, segíti őket a nyílt kommunikációban, az egymásra való odafigyelésben, egymás motivációjának és a kapcsolaton belüli szerepek és dinamika megértésében, valamint a megfelelő együttműködés megtalálásában.
Csoportos önismereti tréningek: A nap a tudatos jelenlétet (mindfulness) jegyében a természetben szabadon legelő ménes lovaival történik, akikkel kihívások és elvárások nélkül megélhetjük a természettel, ezen keresztül pedig az önmagunkkal való kapcsolódás élményét; valamint vezetett feladatokon keresztül kerülhetünk szinkronba a lovakkal, egymással és saját magunkkal is, rávilágítva a hatékony és tiszta kommunikáció alapjaira, erőforrásainkra és megküzdési stratégiáinkra.